ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13693426
*
nr 1369 3426
Spegel
1950-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, G&T, 99x46 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:36:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:19:02
1
100 kr
19/12 07:17:24
2
150 kr
21/12 09:44:26
3
500 kr
21/12 16:38:19
4
500 kr
21/12 16:38:19
3
500 kr (Budbetjänt)
21/12 16:39:57
4
600 kr
21/12 17:43:23
5
700 kr
21/12 18:31:12
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1369 3426
Spegel
1950-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, G&T, 99x46 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 14:19:02 | 1 | 100 kr |
19/12 07:17:24 | 2 | 150 kr |
21/12 09:44:26 | 3 | 500 kr |
21/12 16:38:19 | 4 | 500 kr |
21/12 16:38:19 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
21/12 16:39:57 | 4 | 600 kr |
21/12 17:43:23 | 5 | 700 kr |
21/12 18:31:12 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58